Pierwsze zdjęcia i kolejne trudności… czyli etap RŚA!

Oto dzisiejszy sms od Jacka i Macieja z RŚA:

Cześć, dojechaliśmy do Carnot. Z Pawłem nie ma kontaktu. Tomek jest od tygodnia w stolicy – Bangui, też ma malarię. Jacek zerwał dziś łańcuch. Maciej Złamał bagażnik. Trasa trudna, dużo piaszczystych wzniesień. Maciej ma rozładowany telefon.

Za to Paweł „nie próżnował” podczas kuracji w Berberati i przygotował i przesłał nam mnóstwo zdjęć z etapu przez RŚA, których część prezentujemy poniżej. Paweł miał też ruszyć w pogoń za Maciejem i Jackiem jak tylko spadnie gorączka. Kto wie, może już jest w drodze…?

A oto fragment listu do żony Nowaka napisany zaraz po dotarciu do Carnot:

CARNOT, dnia 2 stycz. 1936.

Ukochany mój Maryś!

Dziś sforsowałem Carnot – osadę – z której obieram kierunek na południowy wschód – aż po Bangui – jeszcze 430 km. Droga tak okropnie trudna, aż do łez. Chwilami ciemno się robi w oczach i ani ruszyć naprzód, a rower ciągnie wstecz. Piaski, strome pagórki i żar słońca taki, że pot leje się ciurkiem z rękawów i cieknie po całem ciele. Przyspieszyć nie dam rady – bo padnę – a posuwając się tak powoli – osiągnę Bangui dopiero za 2 tyg najwcześniej.

 

5 komentarzy to “Pierwsze zdjęcia i kolejne trudności… czyli etap RŚA!

 1. Mariusz pisze:

  Afryka – taka jak ta.Moje marzenie! 🙂

 2. Monia pisze:

  Heja twardziele!!!!!

  Jacek jesteście wielcy – silne jednostki:):)!!!!

  Podziwiam, czekamy tu na Ciebie i bezpośrednią relację!!!!

 3. Katarzyna pisze:

  Piekne zdjecia ! Szybkiego powrotu do zdrowia dla Pawla i Tomka – jestescie bardzo dzielni !
  POWODZENIA !
  mama Kilen

 4. Łukasz Wróblewski pisze:

  Jacek trzymaj się !!!Omijaj malarię szerokim łukiem !! Widzę , że warunki na trasie prawie jak w Wielkopolskim Parku Narodowym.Pozdrawiam Łukasz-Wróbel.

 5. Łukasz Wierzbicki pisze:

  Maciej, źle ułożyłeś ręce i nogi na zdjęciu przed chatką, 😉 ale i tak robi wrażenie. Piękne zdjęcia, trzymam kciuki! Pozdrawiaaaam!!!! Łukasz

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV