11 stycznia 2012 – wielkie święto fanów Nowaka. ZAPRASZAMY!

W środę 11 stycznia 2012 r., w 115. rocznicę urodzin Kazimierza Nowaka, WSZYSCY spotykamy się rano na poznańskim dworcu PKP, a następnie, oczywiście na rowerach, jedziemy do Boruszyna. Może być zimno, może być trudno, a na pewno będzie bardzo Nowakowo. Takiej okazji nie wypada przegapić.

Bez względu na to, czy – jak Norbert Skrzyński – wzięliście udział w czterech etapach Afryki Nowaka, uciekaliście przed błyskającymi w ciemną noc z buszu ślepiami niekoniecznie udomowionych zwierząt, kilometrami pchaliście rower po podkładach kolejowych „na Nowaka” czy – zupełnie inaczej – dopiero w te święta jednym tchem „połknęliście” „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, którą to niezwykłą książkę ktoś bliski dał Wam w prezencie pod choinkę, ten dzień – 11 stycznia 2012 – powinniście spędzić w Wielkopolsce.

Spotykamy się rano na dworcu PKP, ponieważ o godz. 7.55 planowo przyjeżdża do Poznania pociąg z Paryża. A w nim – uczestnicy ostatniego etapu Sztafety, który rozpoczyna się w Sylwestra i wiedzie trasą, którą Kazik wrócił z Afryki do domu: z Marsylii do Paryża rowerem, następnie zaś z Paryża do Poznania pociągiem.

Ale przywitanie sztafetowiczów na dworcu to rzecz jasna nie wszystko.

Kiedy będziemy już w komplecie, znów wszyscy wsiądziemy na rowery, by wspólnie, w wielkim peletonie – złożonym z fanów Nowaka z całej Polski – pokonać ostatnie kilkadziesiąt kilometrów sztafety: z Poznania do Boruszyna.

A w miejscu, z którego osiemdziesiąt jeden lat temu w swoją podróż wyruszył Nowak, a my rozpoczęliśmy Afrykę Nowaka, będzie już na nas czekał zawsze gościnny sołtys Boruszyna.

Mówiąc krótko: mamy okazję do świętowania.

*****

Wszystkich, którzy planują być tego dnia z nami, prosimy o – po pierwsze – przybycie na poznański dworzec PKP z rowerami oraz – po drugie – o potwierdzenie swojego uczestnictwa w finale Afryki Nowaka, poprzez wysłanie mejla na adres avanti@poczta.onet.pl.

Do zobaczenia!

6 komentarzy to “11 stycznia 2012 – wielkie święto fanów Nowaka. ZAPRASZAMY!

 1. Julia pisze:

  Dziękujemy za ciepłe słowa!!! 🙂

 2. Katarzyna pisze:

  Drodzy Państwo! Czytałam książkę Nowaka jak coś nieziemskiego, nierealnego. Takie rzeczy przecież się nie zdarzają! A jednak!!!!!! Cieszę się, że Jego dokonanie nie zostało zapomniane i zrobiliście coś, co tego Człowieka uwiecznia. Z wielkim szacunkiem dla Was- Katarzyna Ulanowska, Włocławek

 3. Grzesiek pisze:

  jestem z wami sercem i duszą przyjaciele!!

 4. PrOmYk pisze:

  O planie imprezy można posłuchać w wywiadzie udzielonym przez Zbyszka Sasa Radiu Wnet:
  http://www.radiownet.pl/publikacje/radio-afryka-nowaka-koniec-sztafety-juz-niedlugo

 5. Włodzimierz pisze:

  Tez dostałem pocztówkę z Maroka. Dziękuję!

 6. jacek pisze:

  Dostałem kartkę z Maroka – huuura!!!!

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV