120. rocznica urodzin Kazimierza Nowaka…

… i jednocześnie 5. rocznica zakończenia sztafety podążającej jego śladem – 11 stycznia 2017 roku – jubileusze postanowiliśmy świętować w drodze do Boruszyna. Oczywiście rowerami! Zapowiada się doskonała okazja nie tylko do świetnej i wymagającej wycieczki rowerowej, ale również do powrotu pamięcią na afrykańską trasę Kazimierza Nowaka.

Fot. Kuba Gurdak/Janusz Adamski

Wszystkich sympatyków Kazimierza Nowaka oraz sztafety Afryka Nowaka zapraszamy 14. stycznia (w sobotę) 2017 roku, o godzinie 11:00 pod pamiątkową tablicę w starym budynku dworca PKP Poznań Główny – stamtąd przemieścimy się na cmentarz Górczyński (gdzie znajduje się upamiętniający Nowaka głaz), odwiedzając po drodze dom w którym mieszkali Nowakowie po powrocie Kazika z Afryki, przy ul. Lodowej 32. Z cmentarza ruszamy około południa w stronę Boruszyna.

Na miejscu oczekiwać będzie grill, ognisko oraz przytulne wnętrze boruszyńskiego domu kultury. Wieczorem polecamy koncert dudziarski w miejscowym kościele oraz zapraszamy na prelekcję filmową („Na głęboką wodę”/2006)/.

Nocujemy w ogrzewanym budynku w warunkach biwakowych – nie zapomnijcie o karimatach i śpiworach. Oprócz ogniska i grilla zapewniamy możliwość zagotowania wody, udostępnione też będą toalety.

W portalu społecznościowym Facebook utworzyliśmy wydarzenie: https://web.facebook.com/events/144221639390821/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1480633213902769 – zapraszamy do uczestnictwa i organizowania się na wspólny przyjazd ekip z całej Polski.

 

 

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV