Afryka Nowaka na KOLOSACH 2011 w Gdyni

Na największym w Polsce festiwalu podróżniczym, na dużej sali, w najlepszym czasie – w sobotę, 10 marca, późnym popołudniem. Wstyd przegapić!

Serdecznie zapraszamy do Gdyni na premierowy pokaz prezentacji podsumowującej CAŁĄ sztafetę! Przygotowanej specjalnie na Kolosy, dopieszczanej, szlifowanej, wyjątkowej. Będzie rozmach, będą fajerwerki, a i łzy ze wzruszenia mogą się polać. Już w sobotę, 10 marca, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni.

Więcej: http://www.kolosy.pl/afryka-nowaka

Na Kolosach  zresztą w ogóle warto być. Oprócz absolutnie obowiązkowej „prezentacji centralnej” fanom Afryki Nowaka gorąco polecamy również prezentację Dominika Szmajdy z etapu XX sztafety: „Po prostu Czad” (sobota, 10 marca, godz. 15.40, mała sala), a ponadto prezentacje uczestników Afryki Nowaka z ich własnych wypraw. Jest tego całkiem sporo, a przecież chodzi wyłącznie o przedsięwzięcia zrealizowane (zakończone) w roku 2011:

* Piotr Strzeżysz, „Rowerem przez Kordyliery” (piątek, 9 marca, blok pokazów od 17.25 do 20.35, duża sala)

* Anna Grebieniow, „Lody Bajkału” (piątek, 9 marca, blok pokazów od 20.55 do 23.10, duża sala)

* Paweł Kilen, „Chcieć to móc – w pięć lat przez cztery kontynenty” (sobota, 10 marca, blok pokazów od 16.35 do 19.15, bezpośrednio przed całością Afryki Nowaka, duża sala)

* Michał Jasieński, „Spitsbergen – pierwsze starcie” (niedziela, 11 marca, blok pokazów od 10.00 do 12.35, duża sala)

.

No, to wiadomo, gdzie się widzimy w weekend.

.

A komu jakimś cudem byłoby mało, a będzie (albo już jest) w Gdyni, powinien się dodatkowo wybrać na wystawę w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Nie inaczej – poświęconą Kazimierzowi Nowakowi!

Dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, które udostępniło wystawę Muzeum Miasta Gdyni, mieszkańcy Trójmiasta przez cały marzec będą mogli oglądać unikatowe zdjęcia autorstwa Kazimierza Nowaka z wyprawy po Afryce. Na wystawie zaprezentowanych zostanie blisko 100 fotografii, które nie tylko dokumentują trudy tej niezwykłej podróży, ale i ukazują życie plemion zamieszkujących Czarny Ląd oraz piękno egzotycznej przyrody. [kazimierznowak.org]

3 komentarze to “Afryka Nowaka na KOLOSACH 2011 w Gdyni

  1. Dawid pisze:

    Byliśmy. Gratulujemy !!! Było ciekawie i zabawnie no i z dobrym finałem 😉 Nagroda Specjalna się należała!

  2. Zbych pisze:

    Gratulacje dla Sztafetowiczów za Kolosa!

  3. Tomasz pisze:

    Byłem, słuchałem. Kapitalna prezentacja wspaniałej wyprawy. Mogę tylko pogratulować. Wielki szacunek dla wszystkich uczestników wyprawy.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV