Afryka Nowaka wg. Piotra Tomzy (i nie tylko)

Choć premierę zaplanowano na 25 czerwca, książka Piotra Tomzy jest już w sprzedaży od kilku dni! Długo na nią czekaliśmy, ale może to i lepiej, że ukazuje się ponad dwa lata od zakończenia sztafety – teraz na te 813 dni sztafety wszyscy patrzą już nieco inaczej. I uczestnikom, i tym wszystkim, którzy czytali relacje z Afryki, słuchali audycji radiowych, czytali artykuły prasowe i oglądali migawki w telewizji – nam wszystkim, fanom Kazimierza Nowaka – tekst Piotra przypomina jak ogromnym wyzwaniem logistycznym, społecznym i podróżniczym wyczynem była sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka.

Kilka dni temu Piotr napisał osobisty list do uczestników i fanów projektu, umieścił w nim m.in. takie oto podziękowania:

Tym, którzy pomogli mi w jej napisaniu, poświęcili swój czas, zaangażowali emocje i zarazem odważnie i ciekawie opowiedzieli o swoich doświadczeniach z udziału w sztafecie, a także zgodzili się udostępnić swoje zdjęcia – jeszcze raz serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że wiecie, że jestem i będę Wam zawsze bardzo wdzięczny.

Tych, z którymi nie rozmawiałem i/lub którym poświęciłem w książce mniej miejsca niż powinienem – przepraszam i proszę o wyrozumiałość. I tak wyszło mi wszystkiego aż 560 stron.

I wreszcie w ogóle wszystkim, którzy wzięli udział w sztafecie, pomagali przy jej organizacji i po prostu – byli Afryką Nowaka, kłaniam się w pas i jestem dozgonnie wdzięczny. Bez Was, bez tego, co udało nam się wspólnie zrealizować, w ogóle nie byłoby o czym pisać. Ani mówić. W ogóle – byłoby gorzej. Jak bardzo patetycznie by to nie zabrzmiało – świat byłby o tę odrobinę gorszy.

Może przesadzam, wiadomo, ale raz na jakiś czas chyba można.

Jeszcze raz: DZIĘKUJĘ! Albo jak mówi mój syn: DZIĘKÓWA!

Piotrze!!

To my dziękujemy z całych serc, za poświęcony czas i za cierpliwość w zbieraniu materiałów do książki! Szczególnie dziękujemy za świetną reporterską, nie pozbawioną osobistych spostrzeżeń, opowieść o ideach, celach i ludziach, którzy wspólnym działaniem pielęgnowali w Polsce i na świecie pamięć o Kazimierzu Nowaka, jednocześnie realizując swoje marzenia, ambicje i rozwijając swoje zainteresowania i fascynacje!

26 czerwca 2014 roku, zapraszamy na spotkanie autorskie, które rozpocznie się o 19:30 w warszawskim Południku Zero, przy ulicy Wilczej 25 – udział weźmie oczywiście Autor książki, Piotr Tomza, a także kilku uczestników sztafety Afryka Nowaka. Na miejscu będzie można kupić książkę i od razu uzyskać wpis z autografem Piotra! Serdecznie zapraszamy!

Wydawcą książki jest Wydawnictwo W.A.B., któremu serdecznie dziękujemy za współpracę przy jej tworzeniu!!

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV