Algieria w Warszawie

 

„Nie dali nam wiz!” – krzyczeliśmy rozżaleni dwa lata temu (tak, to już dwa lata temu!) – ostatnie etapy sztafety nie odbyły się w planowanych terminach głównie z powodów formalno-wizowych. Pojechaliśmy więc ze sztandarem Afryki Nowaka do Maroka (ekipa etapu 23.) oraz do Tunezji (etap 24) – a już po oficjalnym zakończeniu projektu udało się przejechać 900 km rowerami przez północną Algierię – „bo nie wolno się poddawać!” i tym samym „uzupełnić” tę część trasy Kazimierza Nowaka, której nie przejechaliśmy podczas trwania projektu. 

Etap „poprawkowy” nie odbyłby się gdyby nie pomoc ambasady Algierii w Polsce (i paru innych czynników oczywiście) – niemniej serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych algierskich zmagań ze szlakiem Kazimierza Nowaka w najbliższy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę do warszawskiego Blue City, na „Dni dni turystyki i rzemiosła algierskiego”.

W programie m.in. pokazy mody algierskiej, kuchnia algierska, koncert algierskiej muzyki andaluzyjsko-tuareskiej z tańcem tradycyjnym, a także prezentacja reportaży audiowizualnych z cyklu „Historia, kultura i turystyka w Algierii” z udziałem podróżników (także uczestników sztafety Afryka Nowaka) i dziennikarzy, zarówno algierskich jak polskich – wśród prezentowanych filmów znajdzie się także wyprodukowany na zlecenie telewizji algierskiej dokument o ostatnim etapie sztafety.

Zapraszamy  od 3 do 9 października 2013 r., od 10:00 do 22:00 Blue City, Al. Jerozolimskie 179, Warszawa – ceremonia otwarcia rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 15:00

Spotkanie z uczestnikami etapu algierskiego rozpocznie się o g. 13:00 w niedzielę, 6/10/2013

Poniżej nieco zdjęć, które w kwietniu i maju 2012 roku w Algierii wykonali uczestnicy etapu 24bis:  Julia Marchewicz, Leszek Fidelus, Kuba Gurdak, Leszk Pachulski  i Norbert Skrzyński

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV