Nagroda Specjalna Kolosów dla Afryki Nowaka!

To się musiało tak skończyć. Bo tej wyprawy nie da się porównać z żadną inną. Złamaliśmy schematy i stworzyliśmy nową jakość: „za unikalną w skali Polski i świata, trwającą 799 dni wyprawę, w której wzięło udział ponad sto osób, zorganizowaną dla upamiętnienia wybitnego polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem” Sztafeta Afryka Nowaka otrzymała Nagrodę Specjalną Kolosów 2011.

Na prezentacji, którą przygotował i poprowadził Piotr Sudoł, w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej zjawił się komplet publiczności. A chyba nawet nadkomplet. Czyli, lekko licząc, jakieś 3-4 tys. osób. Zafascynowani oglądali to, co pojawiało się na ekranie. A raczej kto. Bo prezentacja podsumowująca ponad dwa lata Sztafety była poświęcona przede wszystkim ludziom.  Tym 123 osobom, których energia i zaangażowanie sprawiły, że udało się coś tak niezwykłego. Oglądanie i słuchanie tego, jak udało się zrealizować przedsięwzięcie, któremu poświęciliśmy kawał swojego życia, było – a co tam! – wzruszające jak jasna cholera. Ale najbardziej poruszającym momentem sobotniego popołudnia i tak było co innego: oczy Nowaka.

Gdy pokazały się na ekranie, niektórym przeszły ciarki po plecach. Pełne pasji, tak niesamowicie żywe i – to też trzeba przyznać – odrobinę szalone. Jeśli ktoś nie wiedział dotąd, o co nam tak naprawdę chodziło z tą całą podróżą śladami Nowaka, patrząc mu w oczy, miał szansę zrozumieć.

Ogień, energia, pasja.

O to nam chodziło.

– Nagrodę dedykujemy oczywiście Kazikowi. Będziemy chcieli, by trafiła na cmentarz Górczyński w Poznaniu, na kamień upamiętniający Nowaka – zapowiedział ze sceny Piotr Sudoł.

Oprócz całej Sztafety, podczas Kolosów 2011 indywidualnie nagrodzeni zostali także niektórzy z jej uczestników. Paweł Kilen otrzymał Kolosa 2011 w kategorii „Podróże” (za swoją pięcioletnią podróż przez cztery kontynenty, w trakcie której wziął m.in. udział w dwóch etapach Afryki Nowaka – w Kongo i w RŚA), natomiast zdjęcie Mirka Wlekłego „U rzeźnika” (ZOBACZ) zostało wybrane przez publiczność najlepszą fotografią wystawy FotoGlob.

A tak wygląda Nagroda Specjalna Kolosów 2011:

[pt]

3 komentarze to “Nagroda Specjalna Kolosów dla Afryki Nowaka!

  1. Tommo (hors)Rider pisze:

    Dziękuję wszystkim pomysłodawcom, współtwórcom i uczestnikom projektu. Dzięki Wam nie dość, że przeżyłem wspaniałą przygodę (chyba życia), to teraz jeszcze po otrzymaniu tej nagrody czuję się kimś bardzo ważnym. Jestem dumny i szczęśliwy, że byłem z Wami. Oj, będzie co opowiadać wnukom.. i pokazywać w 3D! Tomasz Bielawski

  2. Romek Deja pisze:

    Gratuluję wszystkim uczestnikom! No i Kazimierzowi,bo to dla niego te Kolosy! Może wrzucić linka do obejrzenia prezentacji….

  3. Filip pisze:

    Gratulacje dla całej ekipy 🙂

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV