O Nowaku naukowo w Szczecinie

Dziś o 16.30, a następnie 12 maja zapraszamy na Uniwersytet Szczeciński. Najpierw w ramach trwającego właśnie Tygodnia Ziemi, a później podczas III Kongresu Afrykanistów Polskich odbędą się prezentacje poświęcone Sztafecie

Dzisiejsze (czwartek, 26 kwietnia) spotkanie odbędzie się w ramach towarzyszącego Tygodniowi Ziemi 2012 Festiwalu Podróży „Wieczory z Podróżnikami” – o 16.30 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Mickiewicza 16) w sali nr 03 Piotr Sudoł pokaże prezentację „Zawsze coś nowego z Afryki”.

Natomiast już po „długim weekendzie”, od 10 do 12 maja, Szczecin będzie gościł uczestników III Kongresu Afrykanistów Polskich. I w tym najważniejszym w Polsce spotkaniu przedstawicieli środowiska naukowego zajmujących się tematyką afrykańską nie zabraknie również akcentów związanych z Afryką Nowaka. Zresztą co tam akcentów – prezentacja poświęcona Sztafecie zamknie cały Kongres w sobotę 12 maja, zaś w specjalnym numerze półrocznika „Afryka” znajdzie się obszerny artykuł poświęcony Kazimierzowi Nowakowi i poszukiwaczom jego śladów.

Obrady III KAP będą się odbywać w gmachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79.

Więcej o Kongresie: www.ptafr.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV