Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka ma już logo!

Po prawie dwugodzinnej, miejscami żywiołowej dyskusji, jury konkursu na logo Pleneru Podróżniczego im. Kazimierza Nowaka, w składzie: Eliza Czyżewska, Anna Witecka, Norbert Skrzyński, Piotr Witecki, Kuba Wolski, wybrało zwycięską pracę. Obrady odbyły się w sobotę, 19 maja, w kuluarach Bydgoskiego Festiwalu “Podróżnicy”, a autorem projektu jest Zbigniew Babiński. Gratulujemy i dziękujemy!

Od dziś, oficjalnym znakiem rozpoznawczym Pleneru Podróżniczego im. Kazimierza Nowaka jest ten znak:

Wybór nie był prosty, bo z jednej strony znak kojarzy się tylko z jednym kontynentem oraz jednym środkiem transportu, a na plener zapraszamy przecież nie tylko sympatyków Afryki oraz turystyki rowerowej. Z drugiej jednak strony, symbolika nawiązuje doskonale do naszego Patrona, którego najbardziej znamy i cenimy za pięcioletnią podróż przez Afrykę, odbytą głównie rowerem. Wpływ na decycję miał też fakt, że pomysł organizacji imprezy, powstał w głowach uczestników sztafetowej wyprawy śladami Polaka (www.afrykanowaka.pl), którzy także rowerem przemierzali Afrykę!

Bardzo dziękujemy pozostałym autorom projektów za udział w konkursie – Wasze prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas Pleneru!

Do zobaczenia w Boruszynie!

4 komentarze to “Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka ma już logo!

 1. Stasiek pisze:

  Świetne, uniwersalne logo. Mogłoby nawiązywać do dowolnej podróży rowerem przez Afrykę… 🙂

 2. Piotr pisze:

  Ja mam mieszane uczucia, ponieważ ta Afryka się nie wyróżnia. Były lepsze prace.

 3. Zbych pisze:

  Logo przypomina masę krytyczną, hura, żywioł i do przodu ;] Podoba mi się.

 4. zbyszek pisze:

  Mi się bardzo podoba, jest dowcipne i jednocześnie odzwierciedla temat pleneru. Traktuję to jako dobry zwiastun dla samej imprezy, niech będzie o podróżach, przygodach i żebyśmy wszyscy się dobrze bawili.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV