Rok od startu sztafety!!

Czwartek, 4 listopada 2010 roku, dokładnie rok od startu sztafety z podpoznańskiego Boruszyna, dokładnie 79 lat od wyjazdu Kazimierza Nowaka z poznańskiego Dworca Głównego PKP, odbędzie się spotkanie z Uczestnikami i Organizatorami Afryki Nowaka. Rezerwujcie termin, to super okazja żeby poznać śmiałków odkurzających ślady Kazimierza Nowaka w Afryce, a być może stać się jednym z nich.

Startujemy już o 16:30 w Muzeum Etnograficznym… w Warszawie!

Za nami 11 etapów, ponad 50 osób zmagało się już z trasą Nowaka … byliśmy i na pustyni i w puszczy, w buszu i w górach, wiało nam z lewej, z prawej, w nos i rzadziej w plecy. Jeździliśmy rowerami, pchaliśmy je, pływaliśmy pchaczami i sunęliśmy koleją wolnobieżną, wspinaliśmy się na szczyty i tygodniami usuwaliśmy piach pustynny z naszych ubrań, spotkaliśmy setki życzliwych ludzi, którym przekazywaliśmy „nowakową nowinę”, a wszystko to by historię Kazika poznało jak najwięcej ludzi, tak w Polsce jak i w Afryce i na całym świecie.

W piątek (29.10) do Afryki wylecieli uczestnicy 12 etapu sztafety – Konrad Pędziwiatr, Julia Marchlewicz, Asia Rutkowska i Łukasz Pałka podążą szlakami Nowaka przez Namibię. W grudniu sztafeta dotrze do Angoli. Raz jeszcze przeprawimy się przez Demokratyczną Republikę Kongo, tym razem pieszo i łodzią. W Kongo znów wsiądziemy na rowery, w ten sposób przejedziemy Republikę Środkowoafrykańską, Czad i Niger. Na koniec na wielbłądach przemierzymy – Algierię …

…. ale zanim to, zapraszamy na spotkanie z Afryką Nowaka, w programie: pokazy slajdów i filmów (m. in. z Libii, Sudanu, Rwandy/Burundi/RDC, Zimbabwe i RPA), wystawa zdjęć z naszej podróży. Połączymy się telefonicznie z Jakubem Pająkiem, który od lipca znów jest w Sudanie, oraz z uczestnikami etapu 12, którzy wtedy już z Namibii opowiedzą nam o swoich pierwszych odczuciach i przygodach. Dla wielbicieli kuchni afrykańskiej Asia Kardasińska przygotuje afrykańskie specjały – afrykaski (podobno wyśmienite, musicie ich skosztować!). W holu muzeum wystawione zostaną zabytkowe rowery pochodzące ze zbiorów Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, a każdy z odwiedzających będzie miał niepowtarzalną okazję przejechać się naszym wyprawowym Brennaborem, wyposażonym tak jak w Afryce! Nie zabraknie też konkursów, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W przerwach między pokazami sprzedawać będziemy „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, książkę od której wszystko się zaczęło. Część dochodu z jej sprzedaży przeznaczona jest na wsparcie projektu Afryka Nowaka. Książki sygnowane będą specjalną pieczęcią sztafetową, taką samą jak ta, z którą jadą sztafetowicze! Zbliżają się mikołajki i Święta, taka książka to wspaniały prezent:)

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa
Program:
16:30 – 17:30 – Piotr Tomza przybliży historię Kazimierza Nowaka, a Piotr Sudoł w skrócie przedstawi co wydarzyło się w sztafecie przez ostatni rok!

17:30 – 18:00 – Przerzutka z Sahary, czyli drugi etap libijski, opowie o nim Ania Grebieniow – zapraszamy do galerii tego etapu >>>>

18:10 – 18:50 – na kolejne 40 minut przeniesiemy się do Sudanu i Ugandy, o etapach 4 i 5 – „Z Nowakiem w pustyni i puszczy” oraz etapie 5,5 – „Bananarama” opowiedzą Zbyszek Gałęza, Grzegorz Król i Filip Lisowski – po prezentacji postaramy się połączyć z liderem tych etapów, Jakubem Pająkiem – tymczasem dla zachęty polecamy galerie zdjęć: „Z Nowakiem w pustyni i puszczy” oraz „Bananarama”

19:00 – 19:30 o etapie „Kongo Safiri” – opowiedzą Asia Kardasińska i Światosław Rojewski. Koniecznie zajrzyjcie do galerii, absolutnie przepiękne zdjęcia.

19:40 – 20:10 „Gdzie krokodyl zjada słońce” – czyli Zimbabwe i RPA, 9. etap sztafety, Piotr Strzeżysz! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego etapu.

20:20 – 20:50 o zakończonym nie tak dawno 10 etapie sztafety, prowadzącym przez… RPA opowiedzą Ewa i Eliza Czyżewskie

Rozstrzygnięcie konkursu planujemy przed godziną 21:00

2 komentarze to “Rok od startu sztafety!!

  1. Zbychu pisze:

    było dobrze, tylko trochę powrót do Krka przyprawiony o ból głowy ;]

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV