Święto Cykliczne 2014

Kraków świętuje cyklicznie i mamy nadzieję, że reszta Polski też! Jak co roku, z początkiem czerwca rowerzyści mają swoje wyjątkowe święto. Co prawda nie są to urodziny Kazimierza Nowaka, ani rocznica jego wyjazdu do Afryki, ale zakrojona na szeroką skalę najlepsza impreza rowerowa w mieście.

W grodzie Kraka będzie się działo. Święto cykliczne, bo o tym tu mowa, to nie tylko sam Wielki Przejazd Rowerowy, zakończony Piknikiem, ale szereg imprez towarzyszących. Główne wydarzenie w tym roku odbędzie się 8 czerwca 2014 roku, ale cały tydzień poprzedzający tę datę zapowiada się niezwykle ciekawie. Pełny program i więcej szczegółów poszczególnych wydarzeń znajdziecie na stronie Święta Cyklicznego.
A co z tym wszystkim ma wspólnego Afryka Nowaka? Przede wszystkim rowery i pasję. Ponadto część afronowakowej ekipy krakowskiej współorganizuje Święto Cykliczne i z pewnością będzie to okazja do spotkania się z nimi. Na Wielkim Przejeździe Rowerowym nie zabraknie legendarnych już Brennaborów i sakw z dobrze znanym wszystkim logiem sztafety śladami Kazimierza Nowaka. Niektórzy z nich podzielą się również swoimi nowymi rowerowymi wyjazdami z Nowakiem w tle. Zapraszamy również na pokazy slajdów z podróży niezwiązanych z Afryką Nowaka. Dzięki tym wszystkim osobom będziemy pedałować w Jordanii, Norwegi, przez pół świata z Los Wiaheros, przez Polskę z małym Kajtkiem w przyczepie.

Kilka dni przed Finałem Święta, 4 czerwca o przejażdżce rowerowej z Krakowa na Wolin będzie opowiadał Zbigniew Gałęza. Podczas niedzielnego finału, który odbędzie się na terenie  Muzeum Lotnictwa Polskiego, będzie można posłuchać Norberta Skrzyńskiego, który będzie opowiadał o Jordanii a także spotkać Piotra Tomzę, na kilkanaście dni przed premierą ksiażki Jego autorstwa, opowiadającej o Sztafecie.

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV