Święto Cykliczne w Krakowie: kulminacja 3 czerwca

Z tą imprezą Afryce Nowaka jest po drodze już od kilu lat. Krakowskie Święto Cykliczne również i w tym roku nie odbędzie się więc bez naszego udziału (tym razem o etapie specjalnym przez Tunezję opowie Kamila Kielar). Finał w niedzielę, 3 czerwca. Wielki Przejazd Rowerowy ruszy z Placu Szczepańskiego na bulwary

Jak informują organizatorzy, czyli inicjatywa Kraków Miastem Rowerów, by wziąć udział w wydarzeniach związanych z tegorocznym Świętem nie trzeba czekać aż do początku czerwca:

Właśnie wystartował konkurs fotograficzny Cyklofotografia, do 13 maja organizatorzy czekają na prace o tematyce nawiązującej do rowerów, w szczególności do stylowej, szykownej i wolnej jazdy miejskiej. Nagrodą główna w konkursie jest rower miejski. Najlepsze zdjęcia o tematyce rowerowej zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. Swój finał w trakcie Święta Cyklicznego będzie miał także konkurs skierowany do uczniów szkoły średniej lub gimnazjum w województwie małopolskim, którzy zechcą wykazać się kreatywnością w 180 sekundach (film nakręcony telefonem komórkowym bądź kamerą). Celem konkursu „roweREC” jest wyłonienie i nagrodzenie filmów o zrównoważonym rozwoju miast, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony transport i promocję roweru jako środka codziennej komunikacji.

Przekonamy się również, kto ze znanych mieszkańców naszego miasta porusza się na co dzień jednośladem. „Znani krakowianie na rowerach” to tytuł kolejnej wystawy fotograficznej, która będzie towarzyszyć Świętu Cyklicznemu.

W maju zaplanowano przeprowadzenie gry miejskiej, rozgrywanej w przestrzeni naszego miasta. To nowość w krakowskiej edycji Święta Cyklicznego. Gra, której scenariusz do ostatniej chwili pozostanie tajemnicą, będzie łączyć elementy podchodów i tzw. flash mobów. Wyróżnikiem krakowskiej gry będzie wykorzystanie rowerów w przestrzeni miejskiej. Finał Święta Cyklicznego poprzedzą debaty na temat polityki rowerowej, pokazy filmów oraz konferencja „Rower – współtwórca miasta”, organizowana 28 maja we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Kulminacja wydarzeń nastąpi 3 czerwca. Z Placu Szczepańskiego na ulice Krakowa wyruszy Wielki Przejazd Rowerowy,wieńczący kilkudniowe obchody Święta Cyklicznego. Rok temu przejazd przyciągnął ponad tysiąc rowerzystów. W tym roku organizatorzy spodziewają się obecności nawet dwóch tysięcy cyklistów. W tym roku finał Święta Cyklicznego odbędzie się na bulwarach wiślanych. Na miejscu uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i spotkaniach z rowerowymi podróżnikami, skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, obejrzeć filmy o tematyce rowerowej oraz pokaz mody Velomoda. Wśród potwierdzonych gości znajdują się uczestnicy wyprawy Afryka Nowaka [a dokładnie Kamila Kielar, która opowie o etapie specjalnym przez Tunezję]. Organizatorzy zadbali o najmłodszych uczestników Święta. Specjalnie dla nich zostaną zorganizowane konkursy i warsztaty twórcze, prowadzone przez grupę Sztukolotnia. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert na scenie ustawionej przy bulwarach wiślanych.

W tym roku Święto Cykliczne odbędzie się w dwunastu miastach Polski. Oprócz Krakowa imprezy rowerowe są przygotowywane w Zielonej Górze, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie,Rzeszowie, Gliwicach i Trójmieście. Swoje święto będą obchodzić również rowerzyści w Szczecinie (27 maja) oraz Toruniu(17 czerwca).

Zapraszamy!

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV