Wielki Finał Afryki Nowaka coraz bliżej!

Zbliża się dzień, w którym rozpoczęta  4 listopada 2009 r. w Boruszynie Sztafeta śladami Kazimierz Nowaka osiągnie swoją metę. Od początku planowaliśmy, żeby finał wyprawy był wydarzeniem spektakularnym,  godnym podróży Nowaka i podkreślającym wysiłek prawie stu uczestników Sztafety.

Niestety, odmowa wydania wiz przez władze algierskie uniemożliwiła zorganizowanie finału w miejscu, w którym Nowak zakończył swoją pięcioletnią podróż przez Afrykę, czyli w Algierze.  Trzydziestu uczestników planowanego pierwotnie jako finałowy etapu jedzie do Tunezji. Trasa tego specjalnego etapu poprowadzi śladami pierwszej wyprawy Kazimierza Nowaka do Afryki. W 1927 r. Nowak podróżując, oczywiście rowerem, z Trypolisu do Algieru przejechał przez Tunezję. Afrykonowakowcy, pokonując szlak od granicy libijskiej do granicy algierskiej „zapętlą” trasę Sztafety oraz postarają się, chociaż symbolicznie, gdzieś na pustyni postawić stopę na algierskiej ziemi.

Etap finałowy, ostatni etap Sztafety śladami Kazimierza Nowaka, odbędzie się natomiast na trasie Marsylia – Paryż – Poznań –Boruszyn. Rozpocznie się w Sylwestra a zakończy 11.01.2012, w 115 rocznicę urodzin Nowaka i poprowadzi  trasą, którą wrócił on z Afryki do domu.  Odcinek z Marsylii do Paryża uczestnicy etapu przejadą na rowerach, a dalej pociągiem do Poznania. W Poznaniu na powracających podróżników będą czekali dotychczasowi uczestnicy i sympatycy projektu oraz fani Kazimierza Nowaka.

Wszyscy, na rowerach przejedziemy 60-kilometrowy odcinek z Poznania do Boruszyna i tam, w miejscu, z którego w 1931 r. wyruszył Kazimierz Nowak i z którego w 2009 r. wyruszyła nasza Sztafeta, zakończymy wielką przygodę. Będzie zimno, trudno i bardzo Nowakowo – godny finał dwuletniego gigantycznego wysiłku. Zapraszamy wszystkich twardzieli i czekamy bardzo na zgłoszenia!!!

2 komentarze to “Wielki Finał Afryki Nowaka coraz bliżej!

  1. Włodzimierz pisze:

    Kto przyjmuje zgłoszenia uczestników odcinka Poznań-Boruszyn ?

  2. Katarzyna pisze:

    Gratuluje elastyczności! Pani Teresa Szmajda z Wydawnictwa Sorus bardzo dba o dostarczanie Afryce Nowaka pełnych nowakowych informacji! To najlepiej zorientowany nowakolog!:)

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV