Wiosna Afryki (Nowaka)

Pogoda była piękna, a my siedzieliśmy w piwnicy. Ale czego się nie robi dla sprawy! Doroczne Walne Zebranie Stowarzyszenia Afryka Nowaka po raz pierwszy odbyło się na wiosnę. I powołało do życia nowy zarząd

Okoliczności przyrody były wspaniałe, więc nikt za bardzo nie narzekał, że zaczęliśmy z poślizgiem. Można było dzięki temu, czekając na maruderów, pogrzać się trochę w południowym słońcu. A gdy już zebrali się wszyscy, naładowani energią z gwiazdy, zeszliśmy do gościnnych kazamat Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego udostępnionych nam przez Koło Naukowe Studentów Geografii i wzięliśmy się ostro do pracy.

Zaczął prezes, Zbyszek Sas, przedstawiając sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w ostatnim półroczu. Raport – nie mogło być inaczej – został przyjęty przez aklamację.

– To wszystko przez ile? Przez siedem miesięcy? – w głosie Pawła Kilena niedowierzanie walczyło o pierwszeństwo z podziwem. – Przez sześć – odpowiedział mu ktoś bardziej biegły w liczbach.

A to wszystko to m.in.: ostatnie i – jak się okazało – zarazem najtrudniejsze etapy Sztafety, finał wyprawy w Poznaniu i w Boruszynie, przygotowanie całościowej prezentacji podsumowującej podróż oraz otrzymanie Nagrody Specjalnej Kolosów. Tak z grubsza.

Prezes ze Szczecina miał słuszne powody do satysfakcji. Pozostali członkowie Stowarzyszenia już mniejsze – okazało się bowiem, że Zbyszek Sas, po rzetelnym przepracowaniu dwóch kadencji na i doprowadzeniu Sztafety do końca, postanowił nie kandydować po raz kolejny na stanowisko prezesa. Protesty niestety nie na wiele się zdały.

Zanim jednak nastał ostateczny koniec pewnej epoki i przeszliśmy do wyboru nowego zarządu, omówiliśmy sprawy, które dla Stowarzyszenia i Nowakowej sprawy będą najistotniejsze w najbliższej przyszłości. W skrócie: letni plener podróżniczy w Boruszynie, ekspansja z dobrą nowiną o Nowaku zagranicę, realizacja projektów wydawniczych, dokończenie przerwanych etapów wyprawy.

Czyli, chociaż Sztafeta dobiegła końca, naprawdę jest co robić. A za wykonanie tych i innych zadań od teraz odpowiedzialny będzie zarząd w składzie (kolejność alfabetyczna): Zbyszek Gałęza, Norbert Skrzyński, Piotr Sudoł, Piotr Tomza, Kuba Wolski.

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV