Zwycięskie zdjęcie Kamili

Fotografia z Festiwalu Sahary Kamili Kielar zajęła pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przy okazji wystawy w Lesznie.

Miejscowa gazeta „ABC” ogłosiła wyniki konkursu ogłoszonego przy okazji objazdowej wystawy zdjęć Kazimierza Nowaka i Afryki Nowaka, którą w lutym można było oglądać na leszczyńskim dworcu PKP.

Zadaniem czytelników był wybór najciekawszego zdjęcia i zaproponowanie hasła propagującego osobę Nowaka.

Wśród nadesłanych do redakcji były m.in.: „Pamiętaj o Nowaku na afrykańskim szlaku”, „Nawet Afryka dzika niestraszna dla Kazika”, „Na rower wsiadł i od Afryki zaczął zwiedzać świat”, „Co to dla Nowaka przejść pół świata, pieszo i rowerem wzdłuż i wszerz Afryki, zobaczyć kraj dziki!”, „Podążaj afrykańskim szlakiem za Kazimierzem Nowakiem”, „Kaziu Nowak – globtroter sprzed lat, fascynuje na nowo świat”, „Marco Polo świat opłynął, Kolumb odkrył Amerykę, Nowak wziął się za Afrykę” czy „Będąc w Afryce tak jak pan Kazimierz zaimponujesz niejednej dziewczynie”.

Głosami czytelników zdecydowanie zwyciężyło zdjęcie zrobione przez Kamilę Kielar w tunezyjskim mieście Douz podczas „Festiwalu Sahary”.

– Na festiwal ten zjeżdżają się przedstawiciele saharyjskich państw, prezentując swoją kulturę i obyczaje, od wyścigów wielbłądów i koni arabskich, po pokazy tańca, polowań, śpiewu i strojów – opowiada Kamila. – Zdjęcie przedstawia dwie algierskie kobiety – matkę z córką w strojach ślubnych. Festiwal w 2011 odbył się po raz czterdziesty czwarty i jego gościem specjalnym był Moncef Marzouki, wtedy od zaledwie dziewięciu dni sprawujący urząd prezydenta Tunezji po przewrocie politycznym w tym kraju.

[Mirek Wlekły]

2 komentarze to “Zwycięskie zdjęcie Kamili

  1. Julia pisze:

    Kamila, boska fotka – gratulieren!!!

  2. marian pisze:

    Gratulacje Kamila!!!
    Zdjęcie super.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV