Ewa Szymkowska-Nowak

Ewa Szymkowska-NowakOd kiedy zetknęła się z Kazimierzem Nowakiem z dumą nosi swoje nazwisko. Rower to jej pasja. Zamiłowanie do dwóch kółek przywiozła 7 lat temu z Holandii i od tego czasu codziennie można ją spotkać mknącą na rowerze po krakowskich ulicach. Uwielbia błądzić po uliczkach nieznanych miast i rozmawiać z „tubylcami”. Zawsze spada na cztery łapy. Ma odwagę spełniać swoje marzenia, bo jak mówi „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” (św. Augustyn). Podróż do Angoli będzie jej pierwszą tak daleką, ekstremalną i długą wyprawą rowerową. Wie, że da radę.

Wcześniej podróżowała m.in. po Indonezji, Malezji i podążała słynną „Route 66” w Stanach.

Zawodowo zajmuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR)oraz PR-em.

2 komentarze to “Ewa Szymkowska-Nowak

 1. Krystian Sokołowski pisze:

  Witam! Po obejrzeniu w Panoramie reportażu z waszej wyprawy „Szlakiem Kazimierza Nowaka” jestem pod wielkim wrażeniem. Sam dużo ujeżdżam rowerem i pokonuje duże trasy mimo, że nie jestem osobą, która dobrze zna się na mechanice rowerowej. Chciałbym mocno dostąpić takiego przywileju, aby moimi osiągnięciami zainteresował się nie tylko Redaktor Tomasz Wolny z telewizji regionalnej w Poznaniu, lecz także ktoś z ogólnopolskiej telewizji. Niestety nie mam takich możliwości. Zależy mi na tym głównie dlatego, że mimo swoich ogromnych przejść związanych z chorobą (padaczką) udało mi się pokonać ograniczenia dotyczące tego schorzenia i spełnić swoje marzenia jakimi jest podróżowanie rowerem po Polsce oraz robienie zdjęć w celu dokumentacji. Moimi najważniejszymi osiągnięciami są m.in. pokonanie rowerem z przystankami 261 km w 18 godzin 15.07.2006., uzyskanie łącznego wyniku 12500 km od 24.02.2011. – 16.11.2011. z małymi przerwami oraz osiągnięcie z lipca 2010 r., o którym wypowiedziałem się w wywiadzie Pana Tomasza Wolnego. Wystarczy wpisać w Google – Roweromaniak 14.02.2011. Z góry dziękuje za uwagę i grzecznie proszę o nawiązanie ze mną kontaktu. Pozdrawiam Krystian Sokołowski.

 2. beret pisze:

  Ewcik!!!!!

  Super!!!!!

  Tak jest, świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu doprowadza do wniosku, że należy strzec to miejsce przed wszelakim biznesem, no chyba że mniej więcej w połowie Waszej trasy napotkalibyście mały straganik z wyszydełkowanymi aniołkami made by ciaplok.
  Szymek,całym sobom jo jes s Tobom!!
  Szacun

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV