W Szczecinie o Nowaku naukowo i popkulturowo

W ostatnim czasie w Szczecinie odbyło się kilka bardzo ciekawych wydarzeń związanych z popularyzacją Kazimierza Nowaka. 10. maja, w ramach odbywającego się na Uniwersytecie Szczecińskim Ogólnopolskiego Kongresu Afrykanistycznego (najważniejszej imprezy środowiskowej w roku), Piotrek Sudoł wystąpił z prezentacją Afryko-Nowakową . Grono słuchaczy było bardzo profesjonalne, bo złożone z najwybitniejszych w kraju specjalistów od Afryki. Trema iodpowiedzialność za słowo duża, ale efekt piorunujący. Słuchacze z ogromną uwagą obejrzeliprezentację. Na niektórych twarzach widać było wyraźnie niedowierzanie. Ponadto w oficjalnym wydawnictwie Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego pt. „Afryka” został umieszczony duży teksto Kazimierzu Nowaku i Sztafecie autorstwa Piotrka Tomzy. Informacja o Afryce Nowaka znalazła się także na towarzyszącej Kongresowi wystawie prezentującej najważniejsze na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat wydarzenia i wyprawy związane z Afryką, a organizowane przez środowisko osób związanych ze Szczecinem.
Niezależnie od Kongresu, w najbardziej reprezentacyjnym miejscu Szczecina, przed Urzędem Miasta, jest eksponowana wystawa fotografii Kazimierza Nowaka i uczestników Sztafety. Wystawa będzie tam stała do końca maja. Kazimierz Nowak pojawił się również na tablicach rejestracyjnych samochodów… To już prawie popkultura.
A w najbliższą sobotę kolejne wydarzenie w którym Afryka Nowaka zaznaczy swój udział. Będzie oczywiście o Afryce i jej badaczach, a logo Stowarzyszenia zostanie uwiecznione w spiżu. Ale o tym w kolejnej relacji.

 

 

 


Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV