Dętkowy CZAD w Poznaniu

Podróż Kazimierza Nowaka przez Czad miała pewien ciekawy epizod. Gdy podróżnik dotarł do miejscowości Bongor na rzeką Logone, postanowił wynająć łódź, załadować na nią swój rower  i popłynąć kilkadziesiąt km w dół rzeki. Celem tej wycieczki było dotarcie do ciekawych wiosek szczepu Banana, słynnych z powodu niezwykłej architektury budynków, które Kazik nazywał „domy-granaty” lub „domy-pociski”.

Jako zespół etapu „Po prostu CZAD” chcemy jeszcze tuż przed naszym wyjazdem nawiązać do tego ciekawego epizodu i zamierzamy zorganizować spływ Wartą z Puszczykowa do Poznania. Naszym środkiem transportu będzie tratwa, którą zbudujemy przy pomocy 6-ciu dużych dętek i drewnianych palet. Na tratwę załadujemy także nasz wyprawowy rower – Brennabor. Kto wie, może będzie to trening przed Afryka-Nowakową przygodą podczas naszej podróży przez Czad…

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w naszej zabawie!

Równolegle do naszego spływu odbędzie się rajd rowerowy znanym szlakiem wzdłuż Warty. Impreza odbędzie się w najbliższy czwartek 23 czerwca (Boże Ciało). Zaczynamy ok. godz. 10.00 na plaży w Puszczykowie – budową tratwy. Potrwa to pewnie ok. 2 godziny, a gdy już ją zwodujemy, będziemy (starać się) płynąć, cumując od czasu do czasu do brzegu, aby umożliwić wymianę załogantów tratwy na „równoległych” rowerzystów, tak, aby chętni mogli się przepłynąć.

Spływ zakończymy w Poznaniu w godzinach popołudniowych (15.00? 16.00? 17.00?) na wysokości KontenerArt’ów.

Jeden komentarz / One Response to “Dętkowy CZAD w Poznaniu

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV