Przywitanie z Przerzutką z Sahary, przekazanie pałeczki (dzień 34)

Witam wszystkich w imieniu całej ekipy II etapu Sztafety Afryka Nowaka!

Przekazanie pałeczki

Wymiana zespołu nastąpiła w Trypolisie, dokąd Uadi Tour dotarł naszym samochodem prosto z Ghatu, zostawiając po drodze rowery w Aweynat. Lajbor i Kaspi (Marcin Lajborek i Kasper Piasecki) już od 1 grudnia czekali na nas w Trypolisie, a dokładnie w Jęzorze, jak spolszczył Lai nazwę nieco oddalonej od centrum dzielnicy Trypolisu o nazwie Dżanzur. Podobnie jak poprzednio, korzystaliśmy tam z gościny Geofizyki Kraków – dziękujemy raz jeszcze!!! Ostatniego dnia pobytu w Trypolisie (7 grudnia) odebraliśmy czwartego członka Przerzutki z Sahary – Anię Grebieniow, na którą w ostatniej chwili spadło nieoczekiwane zadanie – przywiezienie zapasowego Brennabora.

Cała operacja, choć czasu na to wszystko było niewiele, zakończyła się pełnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli. Odebraliśmy Anię wraz z rowerem z lotniska i pognaliśmy natychmiast z powrotem na Saharę, w kierunku oddalonego o 1300 km Aweynatu. Auto Hamida mieści w kabinie 5 osób, a nas w sumie było sześcioro. Pikapy mają na szczęście pakę, na której starannie uwił sobie gniazdko Marcin.

Przykryty plandeką jechał jakieś 300 km, potem zmienialiśmy się.

Nazajutrz rankiem byliśmy już w czarującym otoczeniu majestatycznych wydm. Z uśmiechem na twarzy patrzyłem na moich podopiecznych, którzy na pierwszym postoju wyskoczyli z auta jak z procy i z okrzykami radości wbiegli na szczyt najbliższej wydmy, ciesząc się jak dzieci z faktu znalezienia się na długo oczekiwanej Saharze… Uadi Tour mieli kilka dni opóźnienia i nie zdołali dotrzeć do Ubari, gdzie pierwotnie planowaliśmy zmianę sztafety. Dlatego nasza zmiana ma nieco utrudnione zadanie – zaczynamy z kilkudniowym opóźnieniem. A że ważność wizy nieubłaganie upływa z początkiem stycznia, to musimy nadrobić zaległości na trasie. Docieramy do Aweynat późnym popołudniem, składamy przywieziony rower, zmieniamy we wszystkich opony z terenowych na szosowe, zakładamy zamówione nowe „nóżki”. Nazajutrz dosiadamy naszych afrykańskich rumaków, aby pokonać pierwszy odcinek II etapu.

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV