Wyjazd rekrutacyjny przed pieszym etapem w DR Konga (17-18.12.2010)

W oczekiwaniu na najnowsze doniesienia z Angoli zapraszamy na relację z nietypowego wydarzenia, jakim był grudniowy wielkopolski wyjazd kondycyjno-rekrutacyjny zorganizowany przez lidera 16. etapu Afryki Nowaka, Mirka Badziocha, który wyłonił uczestników wyjątkowo trudnego, pieszego etapu przez Demokratyczną Republikę Konga (rozpocznie się w lutym 2011).

W dniach 17-18 grudnia 2010 roku odbył się krótki wyjazd kondycyjny dla kandydatów na uczestników etapu 16. Afryki Nowaka – „Pieszo przez DR Konga”. W wyjeździe, oprócz lidera etapu Mirosława Badziocha, wzięli udział Rafał Wierzbicki, Sławomir Ciołczyk, Józef Franczok, Mariusz Gibowicz oraz gościnnie Zbyszek Sas, jeden z pomysłodawców projektu Afryka Nowaka. Każdy z wędrowców miał zabrać ze sobą plecak o ciężarze co najmniej 20 kg oraz namiot.

W pierwszym dniu, po sfotografowaniu się na Dworcu Głównym w Poznaniu pod tablicą upamiętniającą Kazimierza Nowaka, uczestnicy przeszli do Puszczy Zielonki, gdzie przedzierali się w śniegu przez leśne ostępy. Wędrówka trwała w sumie 8 godzin, wliczając 2 godziny na przerwy, m.in. na ognisko, przy którym zjedliśmy smaczny obiad składający się z zupek chińskich oraz gluta (były też nieśmiertelne buły z kiełbasą). W tym dniu udało nam się pokonać dystans ok. 27 km. W sobotę, kolejnego ranka, udaliśmy się do lasów Wielkopolskiego Parku Narodowego. Trasa wiodła malowniczymi ścieżkami wzdłuż zamarzniętych jezior. Temperatura trochę podniosła się w porównaniu z dniem poprzednim: z -12C do ok. -8C. Nie są to warunki, w jakich przyjdzie nam wędrować po Kongo, jednak nie o temperaturę chodziło na tym wyjeździe, lecz o poznanie się zespołu oraz sprawdzenie wytrzymałości fizycznej jak również psychicznej. Przebijanie się przez śnieg miało symulować warunki błotne, z jakimi z pewnością spotkamy się w Kongo. W drugim dniu, również po 8 godzinach, przeszliśmy niecałe 25 km, a trasę zakończyliśmy w Puszczykowie, fotografując się symbolicznie przed kolejną tablicą Nowaka, tym razem na terenie Muzeum Arkadego Fiedlera.

Podsumowując, szkoda, że nie mieliśmy okazji spędzić ze sobą więcej czasu, ale uważam, że ten obóz spełnił swoje zadanie zgodnie z oczekiwaniami, a mianowicie pozwolił wyłonić pierwszych uczestników naszego etapu. Na dzień dzisiejszy mamy już kompletny zespół etapu 16.

[Mirek]

2 komentarze to “Wyjazd rekrutacyjny przed pieszym etapem w DR Konga (17-18.12.2010)

  1. Asia pisze:

    Bravvvvvvvvvo chłopaki:-) wiedziałam, że Wam się uda. Tym barrdziej, że po wieczornej zaprawie kurczakowej u mnie dali byście radę przejść cały powiat:-)No i oczywiście po omówieniu taktyki specjalnej:-)

  2. norberts pisze:

    no fiu fiu! to gdy Wy odmrażaliście sobie kościste tyłki i raczyliście bułami z kiełbasą, ekipa etapu Angola1 wieszała właśnie drugą tabliczkę „nowakową” na Misji Mupa, ehhh powspominać dobrze;)

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV