Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundacja Kapucyni i Misje: Razem budujemy szkołę

W trakcie wszystkich etapów Sztafety Afryka Nowaka spotykaliśmy się z przyjaznymi ludźmi, zawsze chętnymi, by pomóc. W fazie przygotowań do poszczególnych etapów bardzo często najcenniejsze wskazówki otrzymywaliśmy i otrzymujemy od misjonarzy. Mało kto tak jak oni zna realia państw, które odwiedzamy w ramach Sztafety.

Szczególnie w trakcie etapu 19., „W kraju, gdzie się je bawełnę…”, którego trasa wiodła przez Republikę Środkowoafrykańską, pomoc misjonarzy, będących jednymi z nielicznych Europejczyków mieszkających w RŚA, była kluczem do powodzenia całego przedsięwzięcia. Misjonarze byli w RŚA wręcz nieodłączną częścią Sztafety: dzielili się swoją ogromną wiedzą, doradzali, wymyślali rozwiązania w sytuacjach bez wyjścia, leczyli, a nawet przewieźli sztafetową Książeczkę-Pałeczkę przez granicę do Czadu, organizując w tym celu zupełnie wyjątkowy etap 19 i ½ Afryki Nowaka – „KapTOUR”.

Uczestnicy etapu 19., Agnieszka, Jacek, Maciek, Paweł i Tomek na własne oczy przekonali się, jak pracują misjonarze i co znaczy dla nich Afryka. Niewielka wioska, mieszkające w niej dzieci oraz dorośli, ambitne projekty w środku dżungli – to dla nich cały świat!

AFRYKA NOWAKA i MISJE.KAPUCYNI to wspólny projekt  budowy szkoły w Nzoro, w rejonie, gdzie do niedawna toczyły się walki wojsk rządowych z rebeliantami. W miejscu, gdzie dzieciaki przestały wierzyć w ludzi, i gdzie tak bardzo potrzeba miłości, której misjonarze dają im ogromnie dużo, potrzebna jest także pomoc materialna.

W Afryce sześcioletnie dzieci traktowane są jak dorosłe. Muszę same o siebie zadbać, rodziców nie stać na ich utrzymanie. A jednak – jakoś dają sobie. Bo dzieci w Afryce są niesamowicie silne! I my możemy im tej siły jeszcze dodać. Polepszyć ich start w dorosłość, zapewniając im poprawę warunków do nauki. Teraz, przynajmniej w naszym rozumieniu, tych warunków nie mają bowiem wcale.

Budowa szkoły w Nzoro dla ok. 200 dzieci to koszt ok. 120 000 zł, a roczne utrzymanie dziecka w miejscowości Ndim, polegające na zapewnieniu mu wyżywienia i nauki, to 300 zł. Mniej niż 1 zł – dziennie!

Wpłaty możecie dokonywać na konta:

Numer rachunku w PKO S.A. o/Kraków  SWIFT: PKO PPL PW, IBAN: PL
47 1240 4533 1111 0010 3492 9934 dla wpłat w PLN
52 1240 4533 1978 0010 3493 0435 dla wpłat w EURO
34 1240 4533 1787 0010 3493 0318 dla wpłat w USD
FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE Kraków 30-298, ul. Korzeniaka 16
Budujemy szkołę w Nzoro i dożywiamy dzieci!

Podczas Przystanków Afryki Nowaka odbywających się na trasie etapu 21. przez Polskę i Ukrainę można było kupić książeczkę-cegiełkę o etapie „KapTour”, zawierającą relacje z tego etapu oraz opisy zmagań kapucynów z trasą Kazimierza Nowaka i afrykańską rzeczywistością.

Książeczkę-cegiełkę można też zamówić wysyłkowo w cenie 10 zł + koszty przesyłki (ok. 5 zł). W tym celu należy wysłać maila na adres misje@kapucyni.pl, w temacie wiadomości wpisując „Książeczka KapTour”. Dochód z jej sprzedaży oczywiście również zasili konto, z którego finansowana jest pomoc dla dzieciaków w Afryce!

*****


Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV