Łukasz Wierzbicki

Łukasz Wierzbicki

Miłośnik zwierząt, pasjonat podróży. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka w 1999 roku odszukał reportaże Kazimierza Nowaka z jego podróży do Afryki. Opracował je i wydał w postaci książki Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, którą Ryszard Kapuściński określił jako „zupełnie niezwykłą książkę” i „klasykę polskiego reportażu zagranicznego”.

W 2008 roku spisał przygody Kazimierza Nowaka w wersji dla małych podróżników zatytułowanej Afryka Kazika, Na jej podstawie Paweł Kołodziejski stworzył komiks Afryka. Wielka podróż Kazika. Podczas licznych spotkań z dziećmi przybliża najmłodszym postać „Kazika” oraz Afrykę.

Jeśli chodzi o udział w sztafecie, chciałby sprawić, by jej uczestnicy w pewnym momencie, podobnie, jak Kazimierz Nowak swego czasu, zamienili siodełka rowerowe na końskie siodła, przygotowuje i uczestniczy w etapie konnym przez Namibię.

www.lukaszwierzbicki.pl

2 komentarze to “Łukasz Wierzbicki

  1. Krystian Sokołowski pisze:

    Witam! Po obejrzeniu w Panoramie reportażu z waszej wyprawy „Szlakiem Kazimierza Nowaka” jestem pod wielkim wrażeniem. Sam dużo ujeżdżam rowerem i pokonuje duże trasy mimo, że nie jestem osobą, która dobrze zna się na mechanice rowerowej. Chciałbym mocno dostąpić takiego przywileju, aby moimi osiągnięciami zainteresował się nie tylko Redaktor Tomasz Wolny z telewizji regionalnej w Poznaniu, lecz także ktoś z ogólnopolskiej telewizji. Niestety nie mam takich możliwości. Może się Pan zdziwi, ale zależy mi na tym głównie dlatego, że mimo swoich ogromnych przejść związanych z chorobą (padaczką) udało mi się pokonać ograniczenia dotyczące tego schorzenia i spełnić swoje marzenia jakimi jest podróżowanie rowerem po Polsce oraz robienie zdjęć w celu dokumentacji. Jeśli to zainteresuje Pana prosiłbym o kontakt. Udostępniam Panu filmik, na którym może pan obejrzeć wywiad Pana Tomasza Wolnego ze mną. Wystarczy wpisać w Google – Roweromaniak 14.02.2011. Z góry dziękuje za uwagę i pozdrawiam Krystian Sokołowski.

  2. Ola pisze:

    Pięknie Pannam opowiadał o tym Panu który jezdił rowerem po całej afryce

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV