Wyprawa Stowarzyszenia Afryka Nowaka do Maroka

23 Etap Sztafety zgodnie z planem miał zacząć się 9.11br.  Niestety do obecnej chwili tj.do 21.11 my – uczestnicy tego etapu – pozostajemy w Polsce. Pomimo codziennego kontaktu przez ostatnie dwa tygodnie z Ambasadą Algierską w Polsce (to była niemalże okupacja – spędzaliśmy tak kilka godzin przez kilka dni pod rząd!) jak i naszym algierskim touroperatorem – Jektis, który zapewnia nas o stałym kontakcie z Ministerstwem w Algierii,  ciągle nie otrzymaliśmy ostatecznej odpowiedzi w sprawie naszych wiz.

Kolejna zmiana biletów lotniczych na późniejszy termin (dwie już za nami;( ) oraz kolejne nerwowe dni w oczekiwaniu na wizy zmusiły nas do opracowania planu B. Nasz czas na przejechanie zamierzonych kilometrów w ramach Sztafety „Afryka Nowaka 2009-2011” kurczy się z dnia na dzień i mało realne stało się  już dotarcie do celu w terminie (czyli przed 8 grudnia do Ouargla, by tam przekazać pałeczkę etapowi 24.).

Nasz plan B to wyjazd do Maroka. Kazimierz Nowak nie raz był zmuszony modyfikować swoje zamierzenia, dostosowywać je do niejednokrotnie trudnych realiów (jak chociażby w Ghat w Libii czy w Al-Kantara w Egipcie).

Tam, gdzie chcieliśmy jechać, czyli do południowej części Algierii, najprawdopodobniej nas nie wpuszczą, gdyż (jak dowiedzieliśmy się z kilku źródeł) jest zbyt niebezpiecznie.

Kibicujemy uczestnikom ostatniego, 24. etapu w ich staraniach o wizy i mamy nadzieje, że uda się w ramach tego etapu zrealizować choć część zaplanowanej na 23. etap trasy. W ten oto sposób choć symbolicznie się on odbędzie…

Nasz wyjazd do Maroka zostaje jednak związany z Afryką Nowaka – będzie to pierwszy wyjazd firmowany przez Stowarzyszenie organizujące Sztafetę.  Pierwszy sprawdzian tego, czego nauczyliśmy się, jadąc śladami Kazimierza Nowaka przez Afrykę.

Myślimy, że będzie on interesujący dla wielu fanów „Afryki Nowaka”, którzy już od dłuższego czasu nie dostawali z Czarnego Lądu żadnych informacji, gdyż Sztafeta ostatnio, z powodów od niej niezależnych, „milczy”.

Wyruszamy już dzisiaj, w poniedziałek, 21 listopada 2011 roku. Jutro dotrzemy do Berlina, skąd polecimy do Agadiru.

Wierzymy jednak , że kiedyś uda nam się zrealizować przejazd z południa na północ Algierii, by odtworzyć tę część trasy Kazika, czyli trasę  etapu 23.

Piotr, Magda, Gosia

 

W związku z zaistniałą sytuacją prosimy osoby, które wsparły etap 23. za pomocą pocztówek, o przejście do OGŁOSZENIA i udzielenie nam odpowiedzi.

Comments are closed.

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV